VS-30ETU12-M3
VS-30ETU12-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-30etu12-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 220 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.68 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 145 µA @ 1200 V
auf Bestellung 7806 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30ETU12-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 220 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.68 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 145 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30ETU12-M3 VS-30ETU12-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-30etu12-m3.pdf Rectifiers 30A If; 1200V Vr TO-220AC
auf Bestellung 4654 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-30ETU12-M3
Produktcode: 183410
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
vs-30etu12-m3.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Dioden superschnelle
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30ETU12-M3 VS-30ETU12-M3 Hersteller : Vishay vs-30etu12-m3.pdf Diode Switching 1.2KV 30A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube