Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30ETU12T-N3
VS-30ETU12T-N3
VS-30ETU12T-N3 Vishay Semiconductors
vs-30etu12t-n3-1110745.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 1200V 30A FRED Pt TO-220 2L
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30ETU12T-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 30A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 220 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.68 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 145 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VS-30ETU12T-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30ETU12T-N3 VS-30ETU12T-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE GEN PURP 30A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 220 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.68 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 145 µA @ 1200 V