Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30TPS16LHM3
VS-30TPS16LHM3
VS-30TPS16LHM3 Vishay Semiconductors
vs-30tps16lhm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
SCRs 20A If; 1600V Vr TO-247AD 3L
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30TPS16LHM3 Vishay Semiconductors
Description: SCR 1.6KV 30A TO-247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 20 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.3 V, Current - Off State (Max): 10 mA, Supplier Device Package: TO-247AD, Grade: Automotive, Current - On State (It (RMS)) (Max): 30 A, Voltage - Off State: 1.6 kV, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30TPS16LHM3 VS-30TPS16LHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30tps16lhm3.pdf Description: SCR 1.6KV 30A TO-247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 20 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.3 V
Current - Off State (Max): 10 mA
Supplier Device Package: TO-247AD
Grade: Automotive
Current - On State (It (RMS)) (Max): 30 A
Voltage - Off State: 1.6 kV