VS-30WQ03FNTRR-M3
VS-30WQ03FNTRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
30wq03fn.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 290pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3.5A
Supplier Device Package: D-PAK (TO-252AA)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30WQ03FNTRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 290pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3.5A, Supplier Device Package: D-PAK (TO-252AA), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 30 V.