Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-401CNQ040PBF
VS-401CNQ040PBF
VS-401CNQ040PBF Vishay Semiconductors
vs-401cnq045pbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 400 Amp 40 Volt Common Cathode
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-401CNQ040PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD SCHOTT 40V 40A TO244AB, Packaging: Tray, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-401CNQ040PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-401CNQ040PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-401cnq045pbf.pdf Description: DIODE MOD SCHOTT 40V 40A TO244AB
Packaging: Tray
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 40 V