Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CPQ040PBF
VS-40CPQ040PBF
VS-40CPQ040PBF Vishay Semiconductors
vs-40cpq035-52617.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 40 Volt Common Cathode
auf Bestellung 443 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CPQ040PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 20A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-40CPQ040PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CPQ040PBF VS-40CPQ040PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CPQ0xx%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 20A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 40 V