VS-40CPQ045PBF
VS-40CPQ045PBF IR
VS-40CPQ0xx%28PBF%2C-N3%29.pdf
Produktcode: 47989
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: IR
Gehäuse: TO-247
Vrrm(V): 45
If(A): 40
VF@IF: 0,43
Bemerkung: 2x40
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote VS-40CPQ045PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CPQ045PBF VS-40CPQ045PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CPQ0xx%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO247AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 45 V