Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ045-1PBF
VS-40CTQ045-1PBF
VS-40CTQ045-1PBF Vishay Semiconductors
vs-40ctq045-109115.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 45 Volt Common Cathode
auf Bestellung 620 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ045-1PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ045-1PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ045-1PBF VS-40CTQ045-1PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CTQ045%28S%2C-1%29PbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V