Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ045-N3
VS-40CTQ045-N3
VS-40CTQ045-N3 Vishay Semiconductors
40ctq045-1074178.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-220-e3
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ045-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ045-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ045-N3 VS-40CTQ045-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 40CTQ045%28PbF%2C-N3%29_.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V