Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ045SPBF
VS-40CTQ045SPBF
VS-40CTQ045SPBF Vishay Semiconductors
vs-40ctq045-109115.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 45 Volt Common Cathode
auf Bestellung 751 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ045SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ045SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ045SPBF VS-40CTQ045SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CTQ045%28S%2C-1%29PbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 45 V