Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ150STRLHM3
VS-40CTQ150STRLHM3
VS-40CTQ150STRLHM3 Vishay Semiconductors
vs-40ctq150shm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers RECT 150V 40A SM H/PRF SKY
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ150STRLHM3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ150STRLHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ150STRLHM3 VS-40CTQ150STRLHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40ctq150shm3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40CTQ150STRLHM3 Hersteller : VISHAY vs-40ctq150shm3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 150V; 20Ax2
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 150V
Load current: 20A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Max. forward voltage: 0.93V
Max. load current: 40A
Kind of package: 13 inch reel