Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ150STRLPBF
VS-40CTQ150STRLPBF
VS-40CTQ150STRLPBF Vishay Semiconductors
40ctq150-30355.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 2x20 Amp 150 Volt 1500 Amp IFSM
auf Bestellung 459 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ150STRLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.16 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ150STRLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ150STRLPBF VS-40CTQ150STRLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CTQ150%28SPBF%2C-1PBF%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.16 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V