VS-40EPF06-M3
VS-40EPF06-M3 Vishay Semiconductors
vs-40epf0-m3series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers New Input Diodes - TO-247-e3
auf Bestellung 372 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40EPF06-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 40A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 180 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC-2L, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40EPF06-M3 VS-40EPF06-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40epf0-m3series.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 40A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 180 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC-2L
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V
auf Bestellung 476 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-40EPF06-M3 vs-40epf0-m3series.pdf Код виробника: VS-40EPF06-M3 Fast Soft Recovery 40A 600V TO-247AC modified Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт