VS-40EPS16-M3
VS-40EPS16-M3 Vishay Semiconductors
vs-40eps16-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 40A 1600V Single Die
auf Bestellung 999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40EPS16-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 1.6KV 40A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.14 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V.
Weitere Produktangebote VS-40EPS16-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40EPS16-M3 VS-40EPS16-M3 Hersteller : Vishay vs40eps16m3.pdf Diode Switching 1.6KV 40A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40EPS16-M3 vs-40eps16-m3.pdf DIODE 1600В 40A TO-247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40EPS16-M3 VS-40EPS16-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40eps16-m3.pdf Description: DIODE GP 1.6KV 40A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.14 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V