Produkte > VISHAY > VS-40HF160M
VS-40HF160M
VS-40HF160M Vishay
vs40hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 1.6KV 40A 2-Pin DO-5
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40HF160M Vishay
Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 40A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 160°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 125 A.
Weitere Produktangebote VS-40HF160M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40HF160M VS-40HF160M Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40hfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 40A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 160°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 125 A