VS-40HFR140
VS-40HFR140 Vishay Semiconductors
vs-40hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 1400 Volt 40 Amp
auf Bestellung 158 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40HFR140 Vishay Semiconductors
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 1.4kV; 40A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.5V, Type of diode: rectifying, Max. off-state voltage: 1.4kV, Load current: 40A, Semiconductor structure: anode to stud, Case: DO5; DO203AB, Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A, Mounting: screw type, Max. forward voltage: 1.5V, Max. load current: 62A, Max. forward impulse current: 570A, Manufacturer series: VS-4xHF(R), Kind of package: bulk.
Weitere Produktangebote VS-40HFR140
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40HFR140 VS-40HFR140 Hersteller : Vishay Semiconductor Diodes Division vs-40hfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.4KV 40A DO203AB
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40HFR140 VS-40HFR140 Hersteller : VISHAY vs-40hf_ser.pdf Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 1.4kV; 40A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.5V
Type of diode: rectifying
Max. off-state voltage: 1.4kV
Load current: 40A
Semiconductor structure: anode to stud
Case: DO5; DO203AB
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Mounting: screw type
Max. forward voltage: 1.5V
Max. load current: 62A
Max. forward impulse current: 570A