VS-40MT120PHAPBF
VS-40MT120PHAPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-40mt120phapbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: IGBT MOD 1200V 75A 305W 12-MTP
Packaging: Tube
Package / Case: 12-MTP Module
Mounting Type: Through Hole
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.65V @ 15V, 40A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: 12-MTP
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 75 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 305 W
Current - Collector Cutoff (Max): 50 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 3.2 nF @ 25 V
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40MT120PHAPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: IGBT MOD 1200V 75A 305W 12-MTP, Packaging: Tube, Package / Case: 12-MTP Module, Mounting Type: Through Hole, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.65V @ 15V, 40A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: 12-MTP, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 75 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 305 W, Current - Collector Cutoff (Max): 50 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 3.2 nF @ 25 V.