Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40MT160KPBF
VS-40MT160KPBF
VS-40MT160KPBF Vishay Semiconductors
doc?93163
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers Input Modules - MTK
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40MT160KPBF Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 40A; Ifsm: 270A, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 40A, Max. forward impulse current: 270A, Electrical mounting: screw, Leads: M5 screws, Case: MTK, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 2.02V, Kind of package: bulk.
Weitere Produktangebote VS-40MT160KPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40MT160KPBF VS-40MT160KPBF Hersteller : Vishay vs40mt160pp.pdf Diode Rectifier Bridge Single 1.6KV 45A 14-Pin MTP
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40MT160KPBF VS-40MT160KPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division doc?93163 Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 40A MT-K
Packaging: Tray
Package / Case: MT-K Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Technology: Standard
Supplier Device Package: MT-K
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 40 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.51 V @ 100 A
VS-40MT160KPBF Hersteller : VISHAY vs-40mt160k.pdf Category: Three phase diode bridge rectifiers
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 40A; Ifsm: 270A
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 40A
Max. forward impulse current: 270A
Electrical mounting: screw
Leads: M5 screws
Case: MTK
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 2.02V