Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40MT160PAPBF
VS-40MT160PAPBF
VS-40MT160PAPBF Vishay Semiconductors
vs-40mt160ppbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 1600 Volt 40 Amp
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40MT160PAPBF Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 45A; Ifsm: 270A, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 45A, Max. forward impulse current: 270A, Electrical mounting: Press-in PCB, Leads: flat pin, Case: MTP, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.45V, Kind of package: bulk.
Weitere Produktangebote VS-40MT160PAPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40MT160PAPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40mt160ppbf.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 40A 7-MTPA
Packaging: Tray
Package / Case: 7-MTPA
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 7-MTPA
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 40 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.51 V @ 100 A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 45A; Ifsm: 270A
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 45A
Max. forward impulse current: 270A
Electrical mounting: Press-in PCB
Leads: flat pin
Case: MTP
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.45V