Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40TPS12LHM3
VS-40TPS12LHM3
VS-40TPS12LHM3 Vishay Semiconductors
vs-40tps12lhm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
SCRs 35A If; 1200V Vr TO-247AD 3L; Std Igt
auf Bestellung 11110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40TPS12LHM3 Vishay Semiconductors
Description: SCR 1.2KV 55A TO-247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 600A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 35 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.7 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.85 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-247AD, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 55 A, Voltage - Off State: 1.2 kV, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40TPS12LHM3 VS-40TPS12LHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40tps12lhm3.pdf Description: SCR 1.2KV 55A TO-247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 600A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 35 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.7 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.85 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-247AD
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 55 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-40TPS12LHM3 VS-40TPS12LHM3 Hersteller : Vishay doc95925.pdf SCR 1200V 55A(RMS) 600A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-247AD Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-40TPS12LHM3 Hersteller : VISHAY VS-40TPS12LHM3.pdf Category: SMD/THT thyristors
Description: Thyristor; 1.2kV; Ifmax: 55A; 35A; Igt: 150mA; TO247AD-3; THT; tube
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 1.2kV
Max. load current: 55A
Load current: 35A
Gate current: 150mA