VS-41HFR40
VS-41HFR40 Vishay Semiconductors
vs-40hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 40 Amp
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-41HFR40 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD REV 400V 40A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 190°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 125 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-41HFR40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-41HFR40 VS-41HFR40 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40hfrseries.pdf Description: DIODE STD REV 400V 40A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 190°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 125 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 400 V