Produkte > VISHAY > VS-43CTQ100-M3
VS-43CTQ100-M3
VS-43CTQ100-M3 VISHAY
vs-43ctq100-m3.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 20Ax2; TO220AB; Ufmax: 980mV
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 20A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.98V
Kind of package: tube
Quantity in set/package: 50pcs.
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-43CTQ100-M3 VISHAY
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-43CTQ100-M3 VS-43CTQ100-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-43ctq100-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V 2 x 20A IF C.A. TO-220AB
auf Bestellung 7191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-43CTQ100-M3 VS-43CTQ100-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-43ctq100-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
auf Bestellung 9649 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
VS-43CTQ100-M3 VS-43CTQ100-M3 Hersteller : Vishay vs-43ctq100-m3.pdf Diode Schottky 100V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-43CTQ100-M3 vs-43ctq100-m3.pdf DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт