Produkte > VISHAY > VS-43CTQ100HN3
VS-43CTQ100HN3
VS-43CTQ100HN3 Vishay
vs-43ctq100hn3.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Schottky 100V 40A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-43CTQ100HN3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-43CTQ100HN3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-43CTQ100HN3 VS-43CTQ100HN3 Hersteller : Vishay vs-43ctq100hn3.pdf Rectifier Diode Schottky 100V 40A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-43CTQ100HN3 VS-43CTQ100HN3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-43ctq100hn3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V