Produkte > VISHAY > VS-43CTQ100PBF
VS-43CTQ100PBF VISHAY
43CTQ100PbF.pdf
Hersteller: VISHAY
DIODE SCHOTTKY 100V 40A TO220AB
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-43CTQ100PBF VISHAY
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-43CTQ100PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-43CTQ100PBF VS-43CTQ100PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 43CTQ100PbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V