VS-440CNQ030PBF
VS-440CNQ030PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-440cnq030pbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOT 30V 220A TO244AB
Packaging: Tray
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 220A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 440 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 30 V
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-440CNQ030PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOT 30V 220A TO244AB, Packaging: Tray, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 220A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 440 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 30 V.