VS-45EPS16LHM3
VS-45EPS16LHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-45eps16lhm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 45A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 45A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.16 V @ 45 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-45EPS16LHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 45A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 45A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.16 V @ 45 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-45EPS16LHM3 VS-45EPS16LHM3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs_45eps16lhm3-1370567.pdf Rectifiers 45A If; 1600V Vr TO-247AD 2L