VS-47CTQ020-M3
VS-47CTQ020-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-47ctq020-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V
auf Bestellung 5448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-47CTQ020-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-47CTQ020-M3 VS-47CTQ020-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-47ctq020-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20V 2 x 20A IF C.A. TO-220AB
auf Bestellung 7873 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-47CTQ020-M3 VS-47CTQ020-M3 Hersteller : Vishay vs-47ctq020-m3.pdf Diode Schottky 20V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube