Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-47CTQ020PBF
VS-47CTQ020PBF
VS-47CTQ020PBF Vishay Semiconductors
47ctq020-87808.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 20 Volt
auf Bestellung 456 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-47CTQ020PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V.
Weitere Produktangebote VS-47CTQ020PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-47CTQ020PBF VS-47CTQ020%28PbF%2CN3%29.pdf TO-220AB, 20V, 20A Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-47CTQ020PBF VS-47CTQ020PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-47CTQ020%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V