Produkte > VISHAY > VS-48CTQ060-M3
VS-48CTQ060-M3
VS-48CTQ060-M3 Vishay
vs-48ctq060-m3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 60V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 5320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 207
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-48CTQ060-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 830 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-48CTQ060-M3 VS-48CTQ060-M3 Hersteller : Vishay vs-48ctq060-m3.pdf Diode Schottky 60V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 5320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 131
Mindestbestellmenge: 7700
auf Bestellung 130 Stücke:
Mindestbestellmenge: 78
VS-48CTQ060-M3 VS-48CTQ060-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-48ctq060-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 830 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V
Mindestbestellmenge: 10
VS-48CTQ060-M3 VS-48CTQ060-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-48ctq060-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 60V 2 x 20A IF C.A. TO-220AB
auf Bestellung 491 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2