Produkte > VISHAY > VS-48CTQ060STRL-M3
VS-48CTQ060STRL-M3
VS-48CTQ060STRL-M3 Vishay
doc94944.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 60V 40A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 2400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-48CTQ060STRL-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-48CTQ060STRL-M3 VS-48CTQ060STRL-M3 Hersteller : Vishay doc94944.pdf Diode Schottky 60V 40A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 6400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Mindestbestellmenge: 2400
Mindestbestellmenge: 800
VS-48CTQ060STRL-M3 VS-48CTQ060STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-48ctq060s-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky