VS-50SQ100GTR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
50SQ60%2C80%2C100G%20Series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO204AR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AR, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: DO-204AR
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-50SQ100GTR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO204AR, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: DO-204AR, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-50SQ100GTR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-50SQ100GTR Hersteller : Vishay Semiconductors 50SQ60%2C80%2C100G%20Series.pdf Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - AXIALS > 4A-e3