Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-60APH03-N-S1
VS-60APH03-N-S1
VS-60APH03-N-S1 Vishay Semiconductors
vs-60aph03-n3-1769536.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Freds - TO-247-e3
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60APH03-N-S1 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 300V 60A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 42 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.45 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 300 V.
Weitere Produktangebote VS-60APH03-N-S1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60APH03-N-S1 VS-60APH03-N-S1 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STANDARD 300V 60A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 42 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.45 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 300 V