VS-60APU06PBF
VS-60APU06PBF Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 60 Amp
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60APU06PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 81 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.68 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-60APU06PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60APU06PBF Hersteller : VISHAY
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
VS-60APU06PBF VS-60APU06PBF
Produktcode: 64648
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Verschiedene Bauteile > Other components 3
Produkt ist nicht verfügbar
VS-60APU06PBF VS-60APU06PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 81 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.68 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V