VS-60CPQ150PBF
VS-60CPQ150PBF Vishay
VS-60CPQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf
Produktcode: 40011
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Vishay
Gehäuse: TO-247
Vrrm(V): 150
If(A): 60
VF@IF: 0,67
Bemerkung: 2x30
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 510 A
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote VS-60CPQ150PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60CPQ150PBF VS-60CPQ150PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-60CPQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 830 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V