VS-60CPU06-N3
VS-60CPU06-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-60cpu06f.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 42 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.65 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60CPU06-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 42 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.65 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60CPU06-N3 VS-60CPU06-N3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs_60cpu06f-1769502.pdf Rectifiers 2x30A 600V Ultrafast 27ns FRED Pt
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 227-231 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-60CPU06-N3 VS-60CPU06-N3 Hersteller : Vishay vs-60cpu06f.pdf Diode Switching 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube