Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-60CTQ045PBF
VS-60CTQ045PBF
VS-60CTQ045PBF Vishay Semiconductors
vs-60ctq045-41378.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 60 Amp 45 Volt Common Cathode
auf Bestellung 788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60CTQ045PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-60CTQ045PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60CTQ045PBF VS-60CTQ045PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-60CTQ0xx%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V