Produkte > VISHAY > VS-60CTQ150HN3
VS-60CTQ150HN3
VS-60CTQ150HN3 Vishay
vs-60ctq150hn3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 150V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60CTQ150HN3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-60CTQ150HN3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60CTQ150HN3 VS-60CTQ150HN3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-60ctq150hn3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO2203
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 150 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-60CTQ150HN3 Hersteller : VISHAY vs-60ctq150hn3.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 30Ax2; TO220AB; Ufmax: 880mV
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 150V
Load current: 30A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.88V