VS-60EPF12PBF
VS-60EPF12PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP 1.2KV 60A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 480 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60EPF12PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP 1.2KV 60A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 480 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.