VS-60EPS08-M3
VS-60EPS08-M3 Vishay Semiconductors
vs-60eps-m3series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers New Input Diodes - TO-247-e3
auf Bestellung 632 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60EPS08-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 800V 60A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC-2L, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.09 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60EPS08-M3 VS-60EPS08-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-60eps-m3series.pdf Description: DIODE STANDARD 800V 60A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC-2L
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.09 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V
auf Bestellung 982 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-60EPS08-M3 VS-60EPS08-M3 Hersteller : Vishay vs60epsm3series.pdf Diode Switching 800V 60A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube