Produkte > VISHAY > VS-60EPU06-N3
VS-60EPU06-N3
VS-60EPU06-N3 Vishay
vs-60epu06-n3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 60A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
auf Bestellung 7650 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 68
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60EPU06-N3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 81 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC-2L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.68 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60EPU06-N3 VS-60EPU06-N3 Hersteller : Vishay vs60epu06n3.pdf Diode Switching 60A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
auf Bestellung 76 Stücke:
Mindestbestellmenge: 58
VS-60EPU06-N3 VS-60EPU06-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-60epu06-n3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 81 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC-2L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.68 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V
auf Bestellung 1304 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
VS-60EPU06-N3 VS-60EPU06-N3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-60epu06-n3.pdf Rectifiers 60A 600V Ultrafast