Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-60MT160KPBF
VS-60MT160KPBF
VS-60MT160KPBF Vishay Semiconductors
VS-60-70MT_KPbF.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 1600 Volt 60 Amp
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-60MT160KPBF Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 60A; Ifsm: 420A, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 60A, Max. forward impulse current: 420A, Electrical mounting: screw, Leads: M5 screws, Case: MTK, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.75V, Kind of package: bulk.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-60MT160KPBF VS-60MT160KPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-60-70MT_KPbF.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 60A MT-K
Packaging: Tray
Package / Case: MT-K Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: MT-K
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 60 A
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 60A; Ifsm: 420A
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 60A
Max. forward impulse current: 420A
Electrical mounting: screw
Leads: M5 screws
Case: MTK
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.75V