Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-62CTQ030PBF
VS-62CTQ030PBF
VS-62CTQ030PBF Vishay Semiconductors
62ctq030-52971.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 60 Amp 30 Volt
auf Bestellung 852 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-62CTQ030PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 30A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote VS-62CTQ030PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-62CTQ030PBF Hersteller : VISHAY VS-62CTQ030%28PBF%2C-N3%29.pdf
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
VS-62CTQ030PBF VS-62CTQ030PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-62CTQ030%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 30A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 30 V