Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-65APS16LHM3
VS-65APS16LHM3
VS-65APS16LHM3 Vishay Semiconductors
vs-65eps16lhm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 65A If; 1600V Vr TO-247AD 3L
auf Bestellung 470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-65APS16LHM3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 65A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 65A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.17 V @ 65 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-65APS16LHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-65APS16LHM3 VS-65APS16LHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-65eps16lhm3.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 65A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 65A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.17 V @ 65 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V