VS-6TQ035-M3
VS-6TQ035-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-6tq035-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 6A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 6A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-6TQ035-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 6A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 400pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 6A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 35 V.
Weitere Produktangebote VS-6TQ035-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-6TQ035-M3 VS-6TQ035-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-6tq035-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 35V 6A IF Single TO-220AC