VS-6TQ035SPBF
VS-6TQ035SPBF Vishay Semiconductors
vs-6tq035spbf-41542.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 6.0 Amp 35 Volt
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-6TQ035SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 6A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 6A, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 35 V.
Weitere Produktangebote VS-6TQ035SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-6TQ035SPBF VS-6TQ035SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-6TQ0(35,40,45)SPBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 35V 6A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 6A
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 35 V