VS-70HF10M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-70hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 100V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HF10M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 100V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A.