VS-70HF40
VS-70HF40 Vishay Semiconductors
vs-70hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 70 Amp
auf Bestellung 78 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HF40 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 400V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-70HF40 VS-70HF40 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-70hfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 400V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 400 V