VS-70HFL80S05
VS-70HFL80S05 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-40-70-85-hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 800V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 219.8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V
auf Bestellung 64 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HFL80S05 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 800V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 219.8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-70HFL80S05 Hersteller : VISHAY vs-40-70-85-hflseries.pdf Fast Recovery Diode, 800V 70A, DO-5
auf Bestellung 10 Stücke:
VS-70HFL80S05
Produktcode: 133588
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
vs-40-70-85-hflseries.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Produkt ist nicht verfügbar
VS-70HFL80S05 VS-70HFL80S05 Hersteller : VISHAY 2244957.pdf Description: VISHAY - VS-70HFL80S05 - FAST DIODE, 70A, 800V, DO-203AB