VS-70HFLR20S02
VS-70HFLR20S02 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-40-70-85-hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP REV 200V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 219.8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
auf Bestellung 91 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HFLR20S02 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP REV 200V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 219.8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-70HFLR20S02 VS-70HFLR20S02 Hersteller : Vishay 240hfl.pdf Rectifier Diode Switching 200V 70A 200ns 2-Pin DO-5