VS-70HFR10
VS-70HFR10 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-70hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD REV 100V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 100 V
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HFR10 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD REV 100V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 100 V.